Výber jazyka

Opatrenia po otvorení Mestskej knižnice Skalica

Mestská knižnica Skalica bude otvorená od 11.5.2020 v obmedzenom režime a to:

Pondelok: 9.00- 11.00 13.00-15.00 hod
Utorok: Zatvorené
Streda: 10.00-12.00 13.00-16.00 hod
Štvrtok: Zatvorené
Piatok: 9.00-12.00 13.00- 15.00 hod

Tento výpožičný čas bude platiť len dočasne. V prípade, že sa situácia nezhorší, budeme postupne rozširovať výpožičné hodiny.

Otvorené budú oddelenie beletrie, oddelenie detskej literatúry a oddelenie odbornej literatúry bez študovne a čitární. Bude sa požičiavať len absenčne a to knihy -max. 5 kusov.
Periodiká sa požičiavať zatiaľ nebudú.
Toalety nebudú sprístupnené pre verejnosť.
Budova sa bude v rámci výpožičných hodín sprístupňovať záujemcom postupne a to do každého z otvorených oddelení max. po 3 osoby. Pri čakaní vonku treba dodržiavať odstup 2 metre.
Knihy kvôli karanténe treba vrátiť v oddelení odbornej literatúry na prízemí a potom si môžu čitatelia vyberať knihy aj v inom oddelení.
Čitatelia si musia pre vstupe do oddelení vydezinfikovať ruky pripraveným dezinfekčným prostriedkom a musia mať na tvári ochranné rúško, šatku a p. Pri pohybovaní sa v rámci oddelení treba taktiež dodržiavať odstup od ostatných čitateľov 2 metre.
Do poručujeme zdržiavať sa v priestoroch knižnice čo najkratšie ( do 15 minút).
Pri vstupe do budovy je treba sa riadiť pokynmi pracovníkov knižnice.
Knihy, ktoré čitatelia vrátia, musia ísť do karantény. Je preto nutné, aby si čitatelia medzi sebou knihy nevymieňali a nežiadali vrátené knihy pre svoju výpožičku skôr, ako uplynie karanténna doba.
Knižnica sa bude v čase, keď nie sú výpožičné hodiny vetrať a dezinfikovať.

Rozborilová Ľubica
riaditeľka